Szkicownik CANSON ONE


Każdy, kto interesuje się rysunkiem, wie jak ważna jest jakość papieru. Dlatego dziś pod lupą - szkicownik Canson One. Artbook zawiera 100 kartek Canson o gramaturze 100g/m2. Okładka czarna, lekko fakturowana. Jest przeznaczony do wielu technik takich jak ołówek, węgiel, pastele, pisaki, markery.


Canson One, jest to szkicownik, który zaprojektowano z myślą o wymagających, kreatywnych duszach. Przetestowałam wiele szkicowników, zanim doszłam do swojego ideału i do tej pory na stałe zostałam przede wszystkim przy nim.

Canson oferuje nam artbooki serii One w kilku wymiarach:
● 10,2 x 15,2 cm
● 14 x 21,6 cm
● 21,6 x 27,9 cm
● 27,9 x 35,6 cm


Ja zdecydowałam się na największy - 27,9 x 35,6 cm (oraz 21,6 x 27,9), ze względu na przeznaczenie- chciałam znaleźć konkretne, zorganizowane miejsce dla m.in. mandali. Oczywiście nie jest to wymiar typowo "do torebki". Jeżeli szukacie takiego szkicownika - polecam rozmiar (w tym przypadku) 14 x 21,6 w dół.

Artbook jest starannie wykonany. Canson One to przede wszystkim papier produkowany we Francji, bardzo wysokiej jakości odporny na wydrapywanie oraz wymazywanie. Świetnie zachowują się na nim również markery typu Pro Marker - nie rozlewają się, choć cudów nie ma- przebijają, jednak jest to problem tych markerów na niemal każdej gramaturze.

Papier oczywiście w doborze szkicownika jest najważniejszy i to głównie dlatego zdecydowanie polecam ten szkicownik. Nie ma żółtego odcienia, nie powstają zadrapania w konsekwencji mocnego wymazywania.

Porównanie papierów. Z lewej: Artbook Canson ONE, z prawej arkusz 50x70 Cansona (ich arkusze są wyjątkowo białe, sam w sobie kolor papieru ze szkicownika bez takiego porównania jest może mniej czysty ale nadal biały).
Niedokończony słoń z ornamentami (Faber Castell & Stabilo).

Mandala Black&Red (Faber Castell & Stabilo).

Mandala Black&Yellow (Faber Castell & Sharpie).

Jeżeli jednak chodzi o markery i rapidografy- papier niestety przebija. Na codzień nie jest to dla mnie przeszkodą, ponieważ zazwyczaj z przyzwyczajenia rysuję tylko po prawej stronie- zresztą jak większość osób które nie pozostają wyłącznie przy ołówku i kredkach.
Rapidografy Faber Castell oraz marker permanentny Sharpie Neon Yellow.

Rapidografy Faber Castell oraz cienkopis czerwony Stabilo.

A jaki jest Wasz faworyt wśród szkicowników?

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

TOP